Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Na expedíciu | Reportér 24

Cesta je ciel...
Označenie inzercie
Na expedíciu

ISSN 1337-8481   Dnes je 8. 5. 2021, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel

Od pondelka sa menia pravidlá na hraničných priechodoch

REDAKCIA naEXpediciuDátum13. 11. 2020 19:09:06TémaCestovanie
1199

Prezídium PZ SR |MM| Susedné krajiny Poľsko, Maďarsko a Rakúsko budú od 16. novembra 2020  na základe novej metodiky ECDC zaradené do zoznamu tzv. červených krajín. Kontrolu dodržiavania nových povinností uvedených vo vyhláške Úradu verejného zdravotníctva  Slovenskej republiky k povinnostiam osôb po vstupe na územie SR budú na hraniciach vykonávať príslušníci Policajného zboru. Tieto kontroly budú náhodné so zameraním najmä na čas, kedy bude hranicu prekračovať najviac osôb. Slovenská  republika zatiaľ nepristúpila k zatvoreniu  hraničných  priechodov.

Pre osoby vstupujúce na územie Slovenskej republiky od 16. novembra 2020 od 07:00 h  z Poľska, Česka, Rakúska a Maďarska bude platiť:

–           povinnosť zaregistrovať sa na web stránke http://korona.gov.sk/ehranica, najneskôr pri  vstupe,

–           povinne  ísť do  izolácie  v domácom prostredí (do doby získania  negatívneho  výsledku  RT PCR testu na ochorenie Covid-19;  ak  výsledok testu  nezískajú  a priebeh izolácie je bezpríznakový, tak izolácia končí  dovŕšením 10. dňa).

–           nákladná  doprava bude prekračovať  vnútorné  hranice bez obmedzenia,

–           tranzit bude povolený  za podmienky prejsť územím  do  8 hodín bez zastavenia, okrem čerpania PHM.

Alternatívne k povinnostiam registrácie a izolácie sa môžu osoby preukázať negatívnym výsledkom RT-PCR testu na ochorenie Covid-19 nie starším ako 72 hodín vykonaným v laboratóriách mimo územia Slovenskej republiky.

Aktuálne platná vyhláška Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky stanovuje aj určité výnimky z týchto pravidiel. Jednou z takýchto výnimiek je aj výnimka pre tzv. pendlerov, ktorým odporúčame mať so sebou vyplnené a potvrdené tlačivo od zamestnávateľa o tom, že pracujú na území susedného štátu. Vzor takéhoto tlačiva je v prílohe aktuálne platnej vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva SR, resp. na ich internetovej stránke.  Pri  pendleroch, teda osobách  dochádzajúcich  do  zamestnania bola zrušená  vzdialenosť 30 km od otvoreného  hraničného priechodu.

Zároveň informujeme, že od 16. novembra 2020 sa už nebude vykonávať na vonkajšej hranici s Ukrajinou testovanie osôb vstupujúcich na územie Slovenskej republiky antigénovými testami.

Pripomíname, že pri  nedodržaní   podmienok uvedených  vo  vyhláške  Úradu  verejného  zdravotníctva hrozí  udelenie pokuty do  výšky až  1659 € a na mieste do  1000€.

Vzor tlačiva  PENDLER: tu: Tlačivo PENDLER_13112020


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Slovenka  rozhovor o Cernobyle
Označenie inzercie
ZIVOT rozhovor o cestovani
Označenie inzercie
VIZOVA POVINNOST PRE OBCANOV SR A CR
Označenie inzercie
AKTUALITY rozhovor o cestovani
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016  - 30. vyrocie tragedie / Bielorusko
Označenie inzercie
Expedicia Jordánsko-Izrael 2017 februar
Označenie inzercie
Transsibírska magistrála v studiu Reporter24
Označenie inzercie
100. výročie VOSR - Expedícia St.Petersburg 2017
Označenie inzercie
Zakarpatska Ukrajina
Označenie inzercie
Expedicia Jordansko Izrael
Označenie inzercie
CESTOVANIE
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

100. výročie VOSR - Expedícia St.Petersburg 2017
Označenie inzercie
Zakarpatska Ukrajina
Označenie inzercie
Expedicia Jordansko Izrael
Označenie inzercie
CESTOVANIE
Označenie inzercie
Bottom panel

© naexpediciu.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na naexpediciu.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign